Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Konferencja Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych
NEONURSING 2020 - Procedury w pielęgniarstwie neonatologicznym, któraodbędzie się w zmienionej formule
jako konferencja online ze streamingiem na żywo czyli e-NEONURSING 2020
Termin e-Konferencji 18 września 2020 (piątek) .
Wszystkie informacje razem z programem, kosztami udziału oraz formularzem rejestracji są już dostępne na stronie https://www.ptpipn.pl/konferencje-i-warsztaty.htm W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z organizatorem logistycznym: biuro@provena.com.pl lub 695 271 227
DZIAŁANIA ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO NIPIP PODJĘTE
Zarządzanie zasobami ludzkimi w systemie ochrony zdrowia w czasach post-epidemii
Szanowni Państwo,
zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety w ramach badania „Zarządzanie zasobami ludzkimi w systemie ochrony zdrowia w czasach post-epidemii”,
którego głównym celem jest zaproponowanie rozwiązań w obszarze zarządzania personelem medycznym w warunkach kryzysu pandemicznego i po nim.
Badanie prowadzone jest przez Małopolską Szkołę Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (MSAP UEK)
przy współpracy z Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych przy zaangażowaniu ekspertów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi
z Katedry Zarządzania Kapitałem Ludzkim Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz polityki zdrowotnej z Instytutu Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ankieta składa się z pięciu bloków pytań. Część pytań ma tylko jedną odpowiedź, a część kilka.
Prosimy o postępowanie zgodnie z instrukcją. Szacujemy, że czas wypełnienia ankiety wyniesie ok. 10 min.
Gwarantujemy anonimowość badania.
Dla ułatwienia w ankiecie zastosowano terminy potoczne, takie jak: pacjent Covid tj. pacjent zarażony SARS-COV-2, świadczenie Covid
tj. świadczenie medyczne udzielane pacjentowi zarażonemu SARS-COV-2.
Informacja dotycząca międzynarodowego konkursu dla pielęgniarek, pielęgniarzy i studentów kierunków pielęgniarskich.
Szanowni Państwo,
przekazuję informację dotyczącą międzynarodowego konkursu dla pielęgniarek, pielęgniarzy i studentów kierunków pielęgniarskich.
Organizatorem konkursu na wykorzystanie technologii w usprawnianiu opieki nad pacjentami jest firma Zebra Technologies Corporation. Szczegóły w załączeniu.
Wsparcie psychologiczne w czasie pandemii koronawirusa Psychologowie dla Społeczeństwa uruchomili nocną bezpłatną pomoc psychologiczną dla medyków. Z nocnej pomocy psychologicznej anonimowo i bezpłatnie mogą korzystać wszyscy przedstawiciele zawodów medycznych z całej Polski. Specjaliści z PDS oferują wsparcie psychologiczne w godz. 23.00 do 6.00 pod numerem: 22 266 28 72 wyłącznie dla personelu medycznego. W ciągu dnia z pomocy psychologicznej może skorzystać każdy, kto czuje, że jest w stanie kryzysu psychicznego, potrzebuje rozmowy i wsparcia w tym trudnym czasie. Kontakty do ponad 250 specjalistów znajdują się na stronie: www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl Więcej informacji o inicjatywie Psychologowie dla Społeczeństwa: https://www.facebook.com/psychologowiedlaspoleczenstwa (
W DZIEDZINIE PIELĘGNIARSTWA GINEKOLOGICZNEGO I POŁOŻNICZEGO
Dr hab. n. o zdr. GRAŻYNA IWANOWICZ-PALUS
Katedra i Z a k ł a d Rozwoju P o ł o ż n i c t w a
Wy d z i a ł Nauk o Zdrowiu
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
20-081 Lublin ul . Staszica 4-6
tel. 81 448 68 40; 81 448 68 42; 603 234 560
e-mail: grazyna.iwanowicz-palus@umlub.pl
Lublin, dn.17.03.2020r.
KOMUNIKAT
W związku ze wzrostem ryzyka zarażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz zidentyfikowanymi przypadkami zachorowań na COVID-19 w Polsce, a także ogłoszeniem przez WHO pandemiiCOVID-19, położne podstawowej opieki zdrowotnej powinny świadczyć opiekę z zachowaniemszczególnych zasad w realizacji opieki nad podopiecznymi (w szczególności w zakresie opiekirealizowanej nad ciężarnymi, położnicami i noworodkami w ramach wizyt patronażowych oraz nadkobietami po operacjach ginekologicznych w środowisku domowym).
Świadczenia położnej POZ obejmują kompleksową pielęgnacyjną opiekę położniczo-neonatologiczno-ginekologiczną nad populacją objętą opieką, w tym w szczególności:
·edukację w zakresie planowania rodziny,
·opiekę w okresie ciąży, porodu i połogu, w tym edukację przedporodową realizowaną u kobiet w ciąży (w tym w ciąży wysokiego ryzyka), począwszy od 21.(dwudziestego pierwszego) tygodnia ciąży do terminu rozwiązania,
·opiekę nad kobietą, noworodkiem i niemowlęciem do ukończenia 2. (drugiego) miesiąca życia, realizowaną w ramach wizyt patronażowych,
·opiekę w chorobach ginekologicznych, w tym opiekę pielęgnacyjną nad kobietą po operacji ginekologicznej lub onkologiczno-ginekologicznej obejmującą okres od momentu wypisu ze szpitala do całkowitego zagojenia się rany pooperacyjnej, realizowane na podstawie skierowania lekarza oddziału, który wykonał operację,
·wykonywanie zgodnie z posiadanymi kompetencjami, iniekcji i zabiegów na podstawie zleceń innych lekarzy ubezpieczenia zdrowotnego, w gabinecie położnej POZ i w domu pacjenta,
·opiekę nad kobietą w każdym okresie jej życia.
Mając na uwadze wytyczne zawarte w Komunikacie Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARSCoV-2 (https://www.gov.pl/ web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-wsprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz) oraz Komunikatu (NFZ) doświadczeniodawców POZ w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniemCOVID-19 (https://www.nfz.gov.pl/ aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow,7644.html), w celu zminimalizowania ryzyka transmisji infekcji COViD-19,należy ograniczyć bezpośrednie kontakty położnej POZ nie tylko z pacjentkami przebywającymiw swoich domach, ale również w gabinecie położnej, proponując realizację porad i wizytz wykorzystaniem systemów teleinformatycznych lub innych systemów łączności, o ile czasowe zaniechanie świadczeń wykonywanych osobiście nie zagraża pogorszeniem stanu zdrowiapodopiecznych (w szczególności ciężarnych, położnic i noworodków/niemowląt do 2. miesiącażycia, kobiet po operacji ginekologicznej lub onkologiczno-ginekologicznej, kobiet w każdymokresie życia).
Pierwsza wizyta patronażowa powinna się odbyć bezwzględnie w miejsca pobytu matkii dziecka nie później niż w ciągu 48 godzin od otrzymania przez położną zgłoszenia urodzenia dziecka, podczas której położna przede wszystkim jest zobowiązana dokonać oceny stanu zdrowia położnicy i noworodka oraz zwrócić uwagę na relacje w rodzinie i wydolność opiekuńczą rodziny, a także udzielić porady laktacyjnej.
Podczas tej wizyty patronażowej pacjentka może złożyć oświadczenie o przysługującym jejprawie do świadczeń opieki zdrowotnej za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lubinnych systemów łączności (https://nipip.pl/koronawirus/).
Należy pamiętać, że każda wizyta domowa – wizyta patronażowa powinna być zawszepoprzedzona rozmową telefoniczną, podczas której położna POZ jest zobowiązana uzyskaćodpowiedź na podane niżej pytania:
1. Czy w okresie ostatnich 14 dni pacjentka przebywała w rejonach transmisji koronawirusa?
(lista krajów publikowana jest codziennie na stronie www.gis.gov.pl)
2. Czy w okresie ostatnich 14 dni pacjentka miała kontakt z osobą, u której potwierdzono
zakażenie koronawirusem SARS CoV-2?
3. Czy pacjentka lub współmieszkańcy manifestują objawy ostrej infekcji dróg oddechowych
(gorączka >38 st. C wraz z kaszlem lub dusznością)?.
W przypadku twierdzącej odpowiedzi na co najmniej jedno z dwóch pierwszych pytańrealizacja świadczeń zdrowotnych w środowisku domowym powinna odbywać się z zachowaniem szczególnych środków ostrożności (w tym z zastosowaniem środków ochrony osobistej) – zgodnie z wytycznymi GIS.
Natomiast w przypadku, gdy pacjentka lub współmieszkańcy manifestują objawy ostrejinfekcji dróg oddechowych (gorączka >38 st. C wraz z kaszlem i/lub dusznością), należy rozważyć odroczenie terminu udzielenia świadczenia obejmującego opiekę nad kobietą, noworodkiem i niemowlęciem do ukończenia 2. (drugiego) miesiąca życia, realizowaną w ramach wizyt patronażowych, czy też podjęcie decyzji o czasowym zawieszeniu wizyt patronażowych i realizowaniu wizyt z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych lub innych systemów łączności (o ile czasowe zaniechanie świadczeń wykonywanych osobiście nie zagraża pogorszeniemstanu zdrowia podopiecznych), a pacjentka powinna otrzymać sugestię skontaktowania się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub bezpośredniego udania się do oddziału zakaźnego / obserwacyjno-zakaźnego (unikając transportu publicznego i skupisk ludzi) – zgodnie ze schematem postępowania dla POZ i NiŚoZ (https://www.gov.pl/ web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektorasanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz).
Należy podkreślić, że nieograniczone porady i wizyty z wykorzystaniem systemówteleinformatycznych lub innych systemów łączności, obejmujące opiekę nad kobietą, noworodkiem i niemowlęciem do ukończenia 2. (drugiego) miesiąca życia, realizowane w ramach kolejnych wizyt patronażowych mogą w istotny sposób ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, ułatwiać izolację osób, mogących zarażać wirusem innych oraz rozwiewać obawy podopiecznych dotyczące ich sytuacji zdrowotnej.
Porady i wizyty z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych lub innych systemów łączności mogą być udzielanie wyłącznie w sytuacji, gdy zakres niezbędnych czynności do zrealizowania na rzecz pacjenta, nie wymaga osobistej obecności personelu medycznego.
Jeśli po zdalnym wywiadzie zachodzi konieczność bezpośredniej opieki nad matkąi dzieckiem w środowisku domowym, to wizyta patronażowa musi być bezwzględnie zrealizowana. Teleporady nie mogą uniemożliwiać czy też zastępować bezpośrednią wizytę położnej POZ w środowisku matki i dziecka, gdy jest ona niezbędna, uzasadniona stanem zdrowia położnicy i jej dziecka.
W każdym przypadku odroczenia terminu udzielenia świadczenia obejmującego opiekę nad kobietą, noworodkiem i niemowlęciem do ukończenia 2. (drugiego) miesiąca życia, realizowaną w ramach wizyt patronażowych, a szczególnie w razie podjęcia decyzji o czasowym zawieszeniu wizyt patronażowych i realizowaniu wizyt z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych lub innych systemów łączności (co powinno być bezwzględnie udokumentowane), należy ocenić i wziąć pod uwagę uwarunkowania i ryzyko dotyczące stanu zdrowia pacjentów (położnicy i jej dziecka) oraz prawdopodobieństwo jego pogorszenia.
W sytuacji, gdy położnica nie wyraża zgody na wizytę patronażową w miejscu pobytu matki i dziecka, fakt ten powinien być odnotowany w dokumentacji medycznej, a położna jestzobowiązana do udzielenia porady z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych lub innych systemów łączności.
Ponadto, aby zminimalizować ryzyko transmisji infekcji COViD-19 w odniesieniu do kobiet ciężarnych, edukację przedporodową skierowaną do kobiet w ciąży (w tym w ciąży wysokiegoryzyka), począwszy od 21. (dwudziestego pierwszego) tygodnia ciąży do terminu rozwiązania, należy realizować w formie porady z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych lub innych systemów łączności.
UWAGA !!!! ZJAZD W DNIU 31.03.2020 ZOSTAJE ODWOŁANY !!
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju spowodowaną koronawirusem oraz podjęciem przez
NRPiP w dniu 11.03.2020r. Uchwały Nr 387 o zmianie kalendarza wyborczego,
odwołane są obrady XXX Okręgowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych w dniu 31.03.2020 r.
i przełożony termin na okres późniejszy.
Nowy termin zostanie uchwalony w zależności od ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej
w kraju, o czym niezwłocznie powiadomimy.
Egzamin z kursu specjalistycznego "Leczenie ran dla pielęgniarek' w dniu 25.03.2020 został odwołany.
O kolejnym terminie egzaminu uczestnicy zostaną poinformowani.
UBEZPIECZENIE INTER Polska S.A.:
tel. kontaktowy: 602 799 144
W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną jest możliwość zawarcia ubezpieczenia on-line bez wychodzenia z domu i
podpisywania polisy.
Dotyczy to również ubezpieczenia IML od czasowej i trwałej niezdolności do pracy, również w przypadku niezdolności
do pracy wynikającej z zachorowania wywołanego zakażeniem COVID-19 (koronawirus SARS-CoV-2), zakres zgodny
z OWU IML
UWAGA WAŻNE!!!!
Informacja dla praktyk pielęgniarek i położnych z województwa małopolskiego
Realizując zadania na rzecz Wojewody Małopolskiego Urząd Statystyczny w Krakowie zbiera i analizuje sprawozdania o symboluMZ.
Obowiązek przekazywania danych statystycznych wynika z art. 30 ust. 1 pkt. 3 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz.
649 z późn. zm.) oraz z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2018 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok
2019 (Dz. U. poz. 2103 z późn. zm.) ‑ dział 1.29 Zdrowie i ochrona zdrowia. Przekazane dane objęte są tajemnicą statystyczną, a w opracowaniach stosowana jest nieidentyfikowalność danych jednostkowych.
Sprawozdań typu MZ nie wypełniają praktyki zawodowe prowadzące działalność leczniczą wyłącznie w zakładzie leczniczym.
Szczegóły dotyczące rodzajów sprawozdań, które dana praktyka powinna wypełnić oraz terminów przekazania przedstawia poniższa tabela.
Rodzaj
sprawozdania
Terminy
Praktyki zobowiązane do realizacji obowiązków sprawozdawczych
MZ-11
do 31.03.2020 r.
Formularze MZ-11 wypełniają indywidualne i grupowe praktyki pielęgniarek i położnych, mające kontrakty NFZ na opiekę profilaktyczną nad dziećmi do lat 3 oraz na długoterminową opiekę domową.
MZ-88
do 13.03.2020 r.
Formularze MZ-88 wypełniają indywidualne i grupowe praktyki pielęgniarek i położnych.
MZ-89
do 13.03.2020 r.
Formularze MZ-89 wypełniają indywidualne i grupowe praktyki, prowadzone przez specjalistów, dla których praktyka jest głównym miejscem pracy.
Na stronach internetowych Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia dostępne są:
·formularze statystyczne oraz instrukcje wypełniania druków:
Do przekazania danych w formie elektronicznej w Systemie Statystyki w Ochronie Zdrowia niezbędne jest posiadanie indywidualnego konta użytkownika.
W celu założenia konta należy przejść przez proces rejestracji, który jest uruchamiany przez wybranie linku Zarejestrujznajdującego się na stronie logowania
do SSOZ.
Po przekazaniu sprawozdań w formie elektronicznej nie należy przesyłać wersji papierowej.
Rodzaj formularza
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
Adres e-mail
MZ-11
Katarzyna Motyka
Katarzyna Borysiak
Joanna Jurek
12 33 49 870
12 33 49 866
12 36 10 138
K.Motyka@stat.gov.pl
K.Borysiak@stat.gov.pl
J.Jurek@stat.gov.pl
MZ-88
MZ-89
Anna Janik
Joanna Kaczmarczyk
Renata Kłósek
Magdalena Skórzak
Jolanta Staniszewska
12 36 10 222
12 36 10 227
12 36 10 119
12 36 10 229
12 36 10 228
A.Janik@stat.gov.pl
J.Kaczmarczyk@stat.gov.pl
R.Klosek@stat.gov.pl
M.Skorzak@stat.gov.pl
J.Staniszewska@stat.gov.pl
Adres do korespondencji:
Urząd Statystyczny w Krakowie, ul. K. Wyki 3, 31-223 Kraków.
Obowiązek statystyczny realizowany jest zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanego RODO). Szczegółowe informacje dotyczące stosowania RODO w statystyce publicznej są dostępne na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego http://stat.gov.pl/rodo/
dla osób wykonujących zawód pielęgniarki,położnej w ramach działalności
gospodarczej wynoszą 40,26 zł
WPIS DO REJESTRU ORGANIZATORÓW KSZTALCENIA PODYPLOMOWEGO- 311,00 zł
WPIS DO REJESTRU PODMIOTÓW WYKONUJACYCH DZIAŁALNOŚĆ LECZNICZĄ - 104,00 zł
zmiana wpisu w rejestrze RPWDL 52 zł
INFORMACJA!!!!!!
Komunikat Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych
dotyczący Egzaminów Specjalizacyjnych dla tych,
którzy rozpoczęli szkolenia specjalizacyjne
począwszy od dnia 1 lipca 2017 r.
Pielęgniarka, położna, która rozpoczęła szkolenie specjalizacyjne, począwszy od dnia
1 lipca 2017 r., składa wniosek o zakwalifikowanie do egzaminu za pomocą SMK.
W celu uzyskania tytułu specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej
zastosowanie w ochronie zdrowia należy po odbyciu specjalizacji zdać egzamin państwowy.
Zgodnie z § 10. Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie kształcenia podyplomowego
pielęgniarek i położnych z dnia 30 września 2016 r.:
Do egzaminu państwowego, o którym mowa w art. 67 ust. 2 ustawy, mogą przystąpić pielęgniarka lub położna, które:
1) ukończyły specjalizację albo zostały zwolnione z obowiązku jej odbywania w całości
na podstawie art. 67 ust. 3 ustawy;
2) złożyły do państwowej komisji egzaminacyjnej, za pośrednictwem dyrektora Centrum, wniosek
o zakwalifikowanie do egzaminu państwowego, którego wzór jest określony w załączniku nr 4
do rozporządzenia, wraz z kartą specjalizacji lub dokumentem potwierdzającym zwolnienie z obowiązku
odbywania specjalizacji w części lub całości;
3) złożyły do państwowej komisji egzaminacyjnej dokument potwierdzający wniesienie
opłaty za egzamin państwowy na rachunek bankowy wskazany przez Centrum.
Dokumenty, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3, składa się do Centrum do dnia 31 majaalbo do dnia 31 października.
Egzamin państwowy jest przeprowadzany w sesji wiosennej w terminie od dnia 1 marca do dnia 31 maja
oraz w sesji jesiennej w terminie od dnia 1 września do dnia 30 listopada.
Wniosek o zakwalifikowanie składany przez SMK musi zawierać:
EKK – Elektroniczną Kartę Kształcenia lub dokument potwierdzający zwolnienie z obowiązku odbywania specjalizacji w części lub całości
Potwierdzenie dokonania opłaty za egzamin (UWAGA! SMK pozwala na złożenie wniosku bez załączonego potwierdzenia, ale będzie to skutkowało skierowaniem wniosku do uzupełnienie w ciągu 7 dni. Wysokość opłaty ze egzamin wynosi 170 zł).
Wniosek o zakwalifikowanie do egzaminu wraz z wymaganymi załącznikami złożony
za pomocą SMK uzyskuje status „złożony”.
Wniosek spełniający wymogi formalne oraz sprawdzony przez Centrum otrzymuje status „zweryfikowany”.
Wniosek posiadający w SMK status „zweryfikowany” decyzją komisji otrzymuje
status „zakwalifikowany” lub „niezakwalifikowany”, nie później niż na 30 dni przed datą egzaminu.
W przypadku, gdy wniosek o zakwalifikowanie do egzaminu zawiera braki formalne,
Dyrektor Centrum wzywa Wnioskodawcę do uzupełnienie tych braków, za pomocą SMK.
Wnioskodawca w terminie 7 dni od dnia skierowania wniosku do uzupełnienia musi uzupełnić wniosek,
jeżeli tego nie zrobi wniosek traktuje się, jako niezłożony, a w SMK wniosek ten otrzymuje status „bez rozpoznania”.
Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych nie później niż 30 dni
przed datą egzaminu na stronie internetowej zamieszcza informację o dacie i miejscu egzaminu.
Nowosądecka Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Nowym Sączu
publikuje komunikat Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych
i prosi osoby, których dotyczy ten komunikat
o pilne zgłoszenie telefoniczne do NOIPiP. Numer telefonu: 18 443 78 83.
W życie weszły 3 rozporządzenia Ministra Zdrowia realizujące postanowienie Porozumienia z dnia 9 lipca 2018 r. zawartego przez Ogólnopolski Związkiem Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych, Ministra Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 29 sierpnia 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 29 sierpnia 2018 r. w sprawie zmiany rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 sierpnia 2018 r. zmieniające rozporządzenie sprawie określenia wykazu świadczeń opieki zdrowotnej wymagających ustalenia odrębnego sposobu finansowania http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2018/1558/1
Ponadto informuję, że na stronie http://libra.ibuk.pl/#help znajdą Państwo filmiki instruktażowe, które ułatwią Państwu zorientowanie się w funkcjonalnościach czytelni.
HARMONOGRAM POSIEDZEŃ OKRĘGOWEJ RADY I PREZYDIUM OKRĘGOWEJ RADY NA ROK 2020
Data
Posiedzenie
16 czerwiec 2020 r.
Okręgowa Rada
28 lipiec 2020 r.
Prezydium Okręgowej Rady
22 wrzesień 2020 r.
Okręgowa Rada
13 październik 2020 r.
Prezydium Okręgowej Rady
17 listopad 2020 r.
Prezydium Okręgowej Rady
15 grudzień 2020 r.
Okręgowa Rada
OBOWIĄZEK ZGŁASZNIA ZMIAN:
Centralny Rejestr Pielęgniarek i Położnych – uzupełnienie rejestru
Okręgowa Rada Nowosądeckiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych zgodnie z art., 11 ust. 2 pkt. 5 ustawy z dnia 1 lipca 2011r. o samorządzie pielęgniarek i położnych (Dz. U. Nr 174 poz. 1038) oraz art. 19 ust. 2 i ust. 3 ustawy z dnia 15 lipca 2011r. o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz. U. Nr 174 poz. 1039) przypomina o obowiązku aktualizacji danych osobowych w zakresie:
zmiany adresu zamieszkania
zmiany dowodu osobistego
zmiany miejsca pracy
przebywania na bezrobociu
zaprzestania wykonywania zawodu
zmiany nazwiska celem wpisania do dokumentu/ należy dostarczyć oryginał zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu i odpis skrócony aktu małżeństwa
ukończenia specjalizacji celem wpisania do dokumentu/należy dostarczyć oryginał zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu i dyplom ukończenia specjalizacji
kursów kwalifikacyjnych, specjalistycznych, należy dostarczyć dyplom ich ukończenia
uzyskania stopni i tytułów naukowych/ należy dostarczyć dyplom ich nadania
Aktualizacji danych można dokonać osobiście w Biurze NOIPiP lub pisemnie. Wnioski aktualizacyjne znajdują się w zakładce Prawo Wykonywania Zawodu.
Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą
Nowosądecka Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Nowym Sączu, działając na podstawie ustawy z dnia 15 kwietnia 2011r. o działalności leczniczej (Dz.U. 2013, poz. 217 z późn. zm.) jako organ prowadzący rejestr Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą, przypomina o obowiązku zgłaszania organowi prowadzącemu rejestr wszelkie zmiany danych objętych rejestrem w terminie 14 dni o dnia ich powstania.
Jednocześnie Nowosądecka Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Nowym Sączu informuje, iż na podstawie § 18 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 11 września 2011r. w sprawie szczegółowego zakresu danych objętych wpisem do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą oraz szczegółowego trybu postępowania w sprawach dokonywania wpisów, zmian w rejestrze oraz wykreśleń z tego rejestru (Dz. U. 2014 poz. 325) od dnia 01.004.2013r. wniosek wraz załącznikami należy złożyć wyłącznie w postaci elektronicznej za pośrednictwem strony internetowej znajdującej się pod adresem www.rpwdl.csioz.gov.pl.
W przypadku niezgłoszenia zmiany danych objętych rejestrem w terminie, organ prowadzący rejestr może, na podstawie art.7 ust. 2 w/w ustawy w drodze decyzji administracyjnej, nałożyć na podmiot wykonujący działalność leczniczą karę pieniężną w wysokości do dziesięciokrotnego minimalnego wynagrodzenia za pracę określonego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.
W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 18 443 78 83.